• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej- etap gminny

• W dniu dzisiejszym odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Do etapu powiatowego, który odbędzie się 12.04.2024, zakwalifikowali się następujący uczniowie:

- Ryszard Zamorski,

- Jan Zamorski,

- Tymoteusz Gajos,

- Maja Janicka.

Serdecznie gratulujemy.

• Powiatowy Konkurs Matematyczny i Przyrodniczy

• Dnia 20.03.2024 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na XI Powiatowy Konkurs Przyrodniczy dla klas I-III oraz XI Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas IV-VIII, który odbył się w PSP nr 4 w Strzelinie.

Reprezentantami z klas I-III byli:

Kacper Mastyga - kl. I

Igor Uciurkiewicz - kl. II

Nina Tokarz- Jadżyn - kl. III

Z klas IV-XIII pojechali:

Dawid Świrski- kl. V

Aleksander Wysocki- kl. VI

Kacper Skowroński- kl. VIII

Miło mi poinformować, że Igor Uciurkiewicz zajął II miejsce w kategorii klas II.

Wielkie gratulacje dla Laureata oraz wszystkich uczestników.

• Powiatowy Konkurs Mitologiczny

• W dniu dzisiejszym dwoje uczniów reprezentowało naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Mitologicznym w PSP nr 4 w Strzelinie:- Aleksander Wysocki z klasy VI,- Alicja Jakubowska z klasy VIII.

• Dzika Afryka

• 15 marca klasę III odwiedził p. Marcin Trznadel, tata Julii- uczennicy tej klasy. Pan Marcin zabrał nas w podróż do Afryki! To egzotyczny kraj, który warto poznać. Głównym celem wyprawy Pana Marcina do Afryki było zdobycie najwyższej góry jaką jest Kilimandżaro – góra w Tanzanii, leżąca przy granicy z Kenią. Jest najwyższą górą Afryki i jedynym miejscem na kontynencie, gdzie śnieg jest całoroczny. Nasz gość w ciekawy sposób przedstawił relację z jego podróży na odległy kontynent, zabierając nas w wirtualną podróż po tym dalekim kraju. Pan Marcin opowiadał ciekawie, wyświetlał filmiki i pokazywał zdjęcia. Prezentowanym fotografiom towarzyszył bogaty opis słowny obrazujący wiele istotnych informacji i ciekawostek, szeroki zakres wiedzy przyrodniczo-geograficznej oraz społeczno-kulturowej. To była wspaniała lekcja przyrody i geografii, podczas której nie było czasu na nudę. Składamy serdeczne podziękowania panu Marcinowi za niezwykłą lekcję.

• „Sałatka”

• Uczniowie klasy 2 przygotowali sałatki owocowe, które zjedli na drugie śniadanie. 😊🍓🍒🍎🍉🍑🍊🍌🍐

• "Bociany"

• Uczniowie klasy pierwszej wykorzystali materiały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości i spróbowali swoich sił w inscenizacji wiersza Ireny Suchorzewskiej pt. "Bociany". Zapraszamy do oglądania.

• „Słoiki ”

• Podczas ostatnich zajęć technicznych, uczniowie klasy drugiej ozdobili słoiki według własnego pomysłu. 😊

• VIII GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

• 4 marca 2024r. w Szkole Podstawowej w Zielenicach odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Matematycznego dla klas IV – VIII.

W konkursie wzięło udział 28 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Borów. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów z klas IV-VIII.

Konkurs miał na celu zainteresowanie uczniów matematyką, wyzwalanie aktywności matematycznej, wdrażanie do logicznego myślenia, a przede wszystkim dostarczenie uczniom satysfakcji, szansy i radości sukcesu.

Uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród i dyplomów poprowadził wójt Gminy Borów - Pan Waldemar Grochowski.

Wszyscy uczestnicy konkursu  wykazali się dużą wiedzą oraz zaangażowaniem i zostali nagrodzeni  drobnymi upominkami. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wyniki VIII Gminnego Konkursu Matematycznego, uczniów naszej szkoły, przedstawiają się następująco:

Klasa IV:

I miejsce: Sebastian Czarnecki

II miejsce: Laura Sowińska

Klasy V:

II miejsce: Dawid Świrski

III miejsce: Amelia Kazuro

Klasy VI:

I miejsce: Aleksander Wysocki

III miejsce: Kamil Reszka

Klasy VII:

III miejsce: Zuzanna Karpińska

Klasy VIII:

I miejsce: Kacper Skowroński

Wszystkim dziękujemy za udział  w konkursie, a zwycięzcom  GRATULUJEMY!