• Tydzień Biblijny

          • Z okazji Światowego Dnia Książki oraz Tygodnia Biblijnego, który obchodziliśmy w dniach 14-20 kwietnia 2024 roku, uczniowie klasy II przygotowali piękne prezentacje. Przedstawili wybrane fragmenty Pisma Świętego za pomocą teatrzyku Kamishibai.  Podczas lekcji religii dowiedzieliśmy się, że pełny tekst Starego i Nowego Testamentu jest dostępny w 743 językach świata a biblia uznawana jest jako najpopularniejsza książką na ziemi

          • Światowy Dzień Książki

          • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Uczniowie klasy II wraz ze nauczycielem bibliotekarzem z naszej szkoły poznali opowieść edukacyjną autorstwa Edyty Grzegory pt: "O kundelku, który nie znał drogi do domu". Rozmawialiśmy o tym dlaczego warto czytać.  Zastanawialiśmy się również w jaki sposób powinniśmy pomagać bezdomnym zwierzętom. Na zakończenie naszych zajęć uczniowie wykonali zakładki do książki metodą orgiami. Dziękujemy za współpracę Warszawskiej Fundacji Trop.

          • Konkurs Logopedyczno-Plastyczny “Zwierzęce przygody”

          • Dnia 8 maja 2024r. dwie uczennice naszej szkoły: Iga Stasienko i Nina Kozłowska brały udział w Międzypowiatowym Konkursie Logopedyczno-Plastycznym “Zwierzęce przygody”. Był to konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach. Jego celem było wzbogacanie słownictwa i umiejętności wypowiedzi, doskonalenie wymowy trudnych głosek oraz rozwijanie kreatywności i umiejętności manualnych uczestników. Konkurs przeznaczony był dla uczniów I-III. Iga Stasienko zdobyła wyróżnienie. Gratulacje!

          • GMINNY KONKURS „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”

          • 8 maja 2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borowie oraz Bibliotece szkolnej ZSP w
            Borowie odbył się GMINNY KONKURS „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”. Kilkoro
            uczniów naszej szkoły zmagało się z interpretacją tekstów i zostało docenionych przez
            komisję konkursową:


            Sebastian Czarnecki – kl. 4 – Grand Prix! Złote usta
            Patryk Reszka – kl. 7 – I miejsce
            Amelia Kazuro – kl. 5 – II miejsce
            Milena Stasienko – kl. 4 – wyróżnienie
            Marita Gajos – kl. 5 – wyróżnienie
            Zuzanna Bagińska – kl. 5 – wyróżnienie


            Pozostali uczniowie biorący udział w zmaganiach zostali nagrodzeni dyplomami:
            Gabriela Molińska – kl. 4
            Maja Salimandra – kl. 4
            Maksymilian Wiśniowski – kl. 5

          • Dzień Dobra

          • Dzień Dobra w naszej szkole… może i jest męczący, wymaga bardzo dużo pracy, pełnego zaangażowania wielu osób, ale radość i dobro, jakie z niego płyną, daje potężny zastrzyk energii. Takie dni pokazują nam, że współpraca i dobro ludzkie to jest coś niesamowitego, dzięki niemu można góry przenosić.Podczas akcji zebraliśmy 1.512,52 zł.W całości ta kwota zostanie przekazana na konto fundacji “Przylądek Nadziei”.

          • Pola Nadziei

          • „Pola Nadziei” to międzynarodowy program, którego celem jest pozyskanie pieniędzy na rzecz hospicjów. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących. Od wielu lat w akcji uczestniczą Wolontariusze z naszej szkoły. Akcja została przeprowadzona 21 kwietnia po mszach świętych przy kościołach w Ludowie Śląskim oraz w Borku Strzelińskim. W ramach akcji zebrano ogółem 3.201,80 zł.Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za każdy grosz.

          • Obchody Dnia Ziemi

          • W ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, Samorząd Uczniowski przygotował dla najmłodszych uczniów zajęcia praktyczne dotyczące segregacji śmieci. Dzieci powinny poznawać zasady segregacji odpadów i odpowiedzialnego postępowania ze śmieciami już od najmłodszych lat. Przeprowadzone zajęcia to doskonały sposób na przekazanie tej wiedzy w przystępny i angażujący sposób. Takie zajęcia, oparte na praktycznych przykładach, pomogą uczniom zrozumieć, jakie śmieci trafiają, do jakich pojemników oraz co oznaczają symbole na opakowaniach. Każdy uczestnik zabawy otrzymał dyplom „Młodego Ekologa”.

          • Zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej w Strzelinie

          • W dniu 22 IV 2024 r., tajemnice i zakamarki Biblioteki Pedagogicznej w Strzelinie poznali uczniowie klasy VI naszej szkoły. Zajęcia miały na celu zapoznanie z pracą biblioteki poprzez udział w grach i zabawach, rozwijanie umiejętności współpracy i kreatywności. Rywalizację grup utrudniały biblioteczne chochliki, ale mimo to udało się wyłonić zwycięzcę. Pani Wiolettcie Matelonek, która prowadziła warsztaty, serdecznie dziękujemy za gościnność.